fbpx

Marts ir mēnesis, kad visbiežāk mūsu gada sākuma apņemšanās tiek sakautas, ja ne pavisam, tad vismaz daļa pavisam noteikti. Taču es teiktu, ka marts ir arī lielisks laiks, lai uzspiestu pogu “restart”.

Astronomiskais pavasaris beidzot pienācis – mostoties var sadzirdēt pirmās putnu dziesmas, dienas pamazām paliek gaišākas un ilgākas, rīti paliek vieglāki. Domāju, ka šis gadalaiks dod motivāciju un mēs visi vēlamies kārtīgi nostabilizēt šī gada patiesos mērķus, tādēļ ceru Tev palīdzēt, izvedot mazā ekskursijā šī gada, manuprāt, aktuālākajās tiešā mārketinga tendencēs.

  1. Personalizēti e-pasti – standarts, bez kura 2019. gadā neiztikt. Automatizācija un personalizācija iet roku rokā.

Jau līdz šim personalizēti e-pasti ir ieņēmuši veiksmīgu lomu tiešā mārketinga stratēģijās, taču gribētu teikt, ka popularitāte tikai aug un aug. Cilvēkiem patīk, ka viņus uzrunā, patīk justies īpašiem tādā veidā, ka tieši šis e-pasts ir domāts viņiem. Taču nu jau vairs nepietiks ar vienkāršo “Sveiks, [name]!”, kas, protams, arī ir veiksmīgs veids kā uzrunāt klientus. Aktuāli un svarīgi kļūs tas, ka e-pasti tiek personalizēti, balstoties uz klientu vēlmēm, iepriekšējo saskarsmi, pirkumu izvēlēm, mājaslapas skatījumiem, interesēm/hobijiem, vecumu.

Automātiskās e-pasta kampaņas parasti tiek ieviestas vienu reizi un izsūtītas, kad klients veic konkrētu darbību. Piemēram, apskatīsim pamestu grozu vai pamestu pārlūkošanas kampaņu; abas ir automatizētas un personalizētas, pamatojoties uz klienta darbību. Klients saņems e-pastu par pamestu pirkuma grozu brīdī, kad viņš būs iesācis pirkumu, taču lapu pametis. E-pasta ziņojumā būs norādīts konkrētais produkts, no kura klients aizgāja,un būs iespēja pabeigt izrakstīšanās procesu. Kad izmantojat pareizo sistēmu datus, automatizācija ļauj e-pasta tirgotājiem izveidot personalizētu pieredzi katram klientam. Personalizēta komunikācija palielina klientu iesaistīšanos, apmierinātību un turpmākās aktivitātes. 1-to-1 pielāgošana pārveido attiecības starp zīmolu un klientu, nodrošinot, ka e-pasta vēstules netiek lasītas kā mēstules.

  1. Saturs – stāstījums.

Ir jāatrod laiks, lai atrastu veidus, momentus, kad Tu vari veidot ar klientu īstu sarunu.  Komunikāciju ar personīgāku saturu – pastkartes, kādi konkrēti ieteikumi, padomi, balsoties uz klienta interesēm un Tavu pieredzi ar šo klientu.

Šeit varētu piebilst, ka ļoti veiksmīgi gadījumi ir, kad uzņēmumi izvēlas veidot interesantus stāstus tieši par viņu zīmolu. Stāstiem jābūt tādiem, ka klients tajos saredz kaut ko tuvu un sev interesējošu. Ir jāmēģina panākt, ka klients caur šo stāstu kļūst par Tava zīmola lielāko atbalstītāju. Labs piemērs ir uzņēmums Dove un viņu „Real Beauty” kampaņa, kurā galvenā uzmanība tiek pievērsta sabiedrības izpratnei par skaistumu un cilvēku negatīvo uztveri par sevi. Taču vienā citā kampaņā Dove veiksmīgi izdevās iekļaut vīriešus savā brīnišķīgo stāstu stāstīšanas pieejā. Skaistumkopšanas produkti bieži vien ir grūti pārdodami vīriešiem, ja vien tie nav īpaši vērsti uz viņiem, un viņi atklāja, ka kampaņa „Real Beauty” bija vēl vairāk atsvešinājusi viņu vīriešu klientus. Viņi uzsāka kampaņu „Vīriešu aprūpe”, kas stāsta par īstu, aizkustinošu stāstu par kādu tēvu Afganistānas militārajā valstī, kuram ir ļoti grūti atrasties prom no sava bērna. Dove noorganizēja, ka viņa ģimene aizbrauc pie viņa un uzņem video materiālu ar ģimenes atkalapvienošanos. Kāda tur saistība ar ziepēm? Pilnīgi nekāda! Bet Dove izmantoja Tēva dienas brīvdienas, lai pastāstītu stāstu, kas vieno tēvus visā pasaulē.

  1. Dažādu mārketinga kanālu integrācija.

Ja šis vēl nav aktuāli Tavam uzņēmumam, tad 2019. gads ir pēdējais brīdis, lai sāktu strādāt pie visiem mārketinga  kanāliem kopumā.

Ir svarīgi, ka visu kanālu kampaņas ietu roku rokā. Pieredze rāda, ka tikai veiksmīgi saskaņotas kampaņas, dod veiksmīgus kampaņu rezultātus  Respektīvi, ir ļoti svarīgi, ka e-pastu kampaņas, sms kampaņas, sociālo tīklu kampaņas ir savienotas un pie tā strādā cilvēku grupa, kas arī ikdienā sadarbojas, saskaņo kampaņas.  Kampaņu par veiksmīgu es sauktu tādu, kura sasniedz lielākus ienākumus no ieguldītā (ROI). E-pasts nodrošina lielāko ROI lielākajai daļai tirgotāju. Tomēr Tava klienta ceļojums ne vienmēr ir atvērt e-pastu -> noklikšķināt uz saites -> apmeklēt vietni -> iegādāties šo produktu. Tagad ir iespējams iegūt datus par klientu paradumiem, darījumiem, veiktajiem pirkumiem – no dažādiem mārketinga kanāliem. Šos datus lieliski var izmantot, lai nosūtītu vispiemērotāko saturu vispiemērotākajā laikā. Tava klienta e-pasta adrese tiks izmantota kā atslēga klienta ceļojumam citos kanālos un ļaus apvienot pirmās puses datus ar trešo pušu datiem. Klientu pārorientēšana pēc e-pasta atvēršanas uz reklāmu dod par 22% lielāku iespēju, ka klients iegādāsies produktu. Citiem vārdiem sakot, pirmās puses datus var iegūt un augšupielādēt citās platformās, lai palaistu mārketinga kampaņas, kas palīdzēs palielināt pārdošanas apjomu.

  1. Veiksmīga datu ievākšana/izmantošana, segmentācija un mērķauditorijas atlasīšana

Manis iepriekšminētā personalizācija nebūtu iespējama, ja nebūtu notikusi veiksmīga datu ievākšana. Šeit var minēt dažādus piemērus – klientu grupu veidošana ar  piezemēšanās lapu palīdzību, kurās klientam tiek dota iespēja izvēlēties starp dažādiem produktiem (veidot gan dažādus topus, gan automātiski segmentēt klientus pa produktu interešu grupām). Šādi ir iespējams jau konkrēti veidot klienta profilu, kurā būtu ne tikai vārds, e-pasts, telefona nr., bet gan intereses, iepriekšējā iepirkšānās pieredze, lokācija. Pēc HubSpot datiem, segmentēti un mērķtiecīgi e-pastu ziņojumi ienes 58% no visiem ienākumiem. E-pastu mārketings ir kļuvis gudrāks un tendences  vairāk virzās uz to, lai saturs tiek piegādāts auditorijām, kuras ir tajā ieinteresētas. Piemēram, ja kādi kontakti nav atvēruši e-pastu ar konkrētu produktu/piedāvājumu, šiem kontaktiem nevajadzētu vairāk saņemt šādus piedāvājumus. Turpretī, ja klients atver e-pastu (un to ir pat izdarījis atkārtoti), kā arī vairākkārt ir apskatījis mājaslapu ar šo produktu, uzņēmumam vajadzētu arī atbilstoši reaģēt – veikt viedo mērķauditorijas atlasi, segmentēšanu, lai veicinātu šī klienta turpmākās izvēles. Šajā gadījumā ir iespējams veikt atbilstošus automatizētus e-pastus, kas arī novestu līdz pirkuma veikšanai.

 

Kopumā vēlētos teikt, ka 2019. gads varētu būt gads, kurā klients un klienta izzināšana ir pašā centrā. Gribētu teikti, ka vārds “personalizācija” ieņems pilnīgi citus apveidus. Protams, ir ļoti svarīgi atcerēties, ka Tev jābūt ļoti atbildīgam par savu klientu datiem un to uzglabāšanu. Arī mums ir svarīgi, lai Tavu klientu dati ir drošībā. Ja lasot šo blogu, Tev ir radušies kādi aktuāli jautājumi par automatizētiem e-pastiem, klientu segmentāciju un veiksmīgu mārketinga kanālu integrāciju, Bregards komanda priecāsies palīdzēt!

Lai izdodas nostādīt savus īstos šī gada mērķus!