fbpx

“E-pasta mārketings ir vēsture”

“E-pasta mārketings vairs nestrādā”

“Pārdošanas rezultāti pielīdzināmi nullei, izmantojot e-pasta mārketingu”

“Pārāk zema atvēršanas statistika”

Šie un vēl daudzi citi komentāri, tomēr, ir dzirdami no uzņēmējiem.

Varbūt “Tas vienkārši tiek darīts nepareizi”?

Kad e-pasta kampaņas darbojas nepareizi, tad ir pilnīgi dabiski, ka rodas šāda veida komentāri. Mūsu pieredze rāda – brīdī, kad viss izdarīts pareizi, e-pasts patiešām ir ieņēmumus gūstošs mārketinga kanāls. Faktiski uzņēmumi, kas e-pasta mārketingu lieto pareizi un ievēro vislabākās prakses piemērus, spēj straujāk attīstīt savu biznesu ar lielākiem pārdošanas apjomiem, ieņēmumiem un peļņu!

Skaitļi mums nemelo*:

  • -Par katru 1%, ko jūs ieguldāt e-pasta mārketingā, ieguvums ir 43% un vairāk
  • -26% uzņēmumi atsaucas uz e-pasta mārketingu, kā kanālu, kas veic vislielāko ietekmi uz ieņēmumiem.
  • -42% B2B uzņēmumi saka, ka e-pasta mārketings ir visefektīgākais mārketinga kanāls.

*Avots – https://www.superoffice.com/blog/b2b-email-marketing-report/

Vai Tev radies jautājums “Kā to darīt pareizi”?

Lai atbildētu uz šo jautājumu un saprastu, kā e-pasta mārketings strādā šodien, mēs Tev palīdzēsim, piedāvājot dažus prakses piemērus:

Esi atbildīgs par savu auditoriju

Arī līdz 25.maijam aicinājām uzņēmumus atbildīgi un kritiski novērtēt savas datu bāzes. Joprojām, īpaši pēc GDPR (vispārīgā datu aizsardzības regula) stāšanās spēkā, korekti veidota un uzturēta datu bāze būs pirmais solis ceļā uz veiksmīgu e-pasta mārketinga rezultātu. Un atceramies – vienmēr, sniedzam iespēju saņēmējam atteikties.

Neatstāj savus klientus gaidīšanas režīmā

Šobrīd daļa klientu, it īpaši B2B telpā, nav gatavi pieņemt pirkšanas lēmumu, pamatojoties uz vienu e-pastu. Tev vajadzēs augt un attīstīt attiecības vairāku e-pasta ziņojumu laikā. Tavi klienti sāks gaidīt regulārus e-pastus, tāpēc pārliecinies, ka esi konsekvents.
Vidējais e-pastu izsūtīšanas rādītājs ir reizi 25 dienās, tādēļ, ja vari izsūtīt e-pastus biežāk, tomēr nepārspīlējot, tad ir lielāka iespēja sasniegt klientu.

E-pasta kampaņa, sūtīta no konkrētas personas

Cilvēks pērk no cilvēka (H2H). Arī B2B gadījumā, personīgums ir pirmajā vietā. Ja pašlaik kampaņās izmanto uzņēmuma e-pastu, kādā no nākamajām izsūtīšanām pamēģini sūtīt kampaņu no konkrētas personas uzņēmumā. Tu vari izmantot uzņēmuma vadītāja vārdu, pārdošanas direktora vai pat izdomāta personāža vārdu.

Taču ir svarīgi, lai e-pasts nenonāktu spam sadaļā. Ja e-pastu kampaņas sūtīsi, piemēram, caur Gmail un pievienosi savu kontaktu listi “cc/Bcc” sadaļā, tad ir liela iespēja, ka Tavs e-pasts nonāks spam sadaļā. Tādēļ iesakām savām e-pastu kampaņām izmantot atbilstošas platformas.

Veido kampaņu, kas apskatāma no jebkuras ierīces

Mūsdienās būtisku lomu biznesa dzīvē ieņem viedtālruņi un planšetes. Tātad ir liela iespēja, ka Tavs klients e-pastu atvērs tieši no mobilās ierīces un ir svarīgi kādu iespaidu atstāsi. Nodrošinies, ka Tavas kampaņas var atvērt un labi apskatīt no jebkuras ierīces. Profesionāli izveidots e-pasts noteikti atstāj pozitīvāku ietekmi uz klientu, nekā e-pasts, kuru uz mobilās ierīces ar grūtībām var saprast, vai vispār nevar atvērt. 

Mazāk ir vairāk

“Vienkāršība ir galvenā izsmalcinātības forma.” Šis citāts ļoti iederas, kad nonākam pie e-pasta mārketinga.

Būtu vēlams nepārspīlēt ar bilžu, piedāvājumu, CTA (call-to-action) pogu daudzumu un skaitu. Protams, nedrīkst arī aizmirst CTA nozīmi e-pastu kampaņās, jo tas ir veids, kā veiksmīgi klients var nokļūt pie pirkuma. Vizuālajam noformējumam arī ir liela loma, taču prakse rāda, ka veiksmīgākās kampaņas ir tieši tās, kur e-pasta vizuālais noformējums ir salīdzinoši neuzkrītošs.

Secinājumi

E-pasta mārketings pastāvīgi attīstās un turpinās kļūt vēl efektīgāks.

Protams, daudzi uzņēmumi, joprojām, neorganizē savu e-pasta mārketingu pareizi un tas Tev dod priekšroku un iespēju pārspēt konkurentus ar savām zināšanām. Ja Tev ir radušies jebkādi jautājumi par e-pastu kampaņu veiksmīgu izveidi, mūsu komanda priecāsies palīdzēt ar jaunām un svaigām idejām!