Vispārīgā datu aizsardzības regula, kas vairāk vai mazāk, bet mainīs ikviena biznesa ikdienu ir daudzu uzņēmuma vadītāju, juristu, grāmatvežu un arī mārketinga speciālistu ikdienas aktuālā tēma. Par to pārliecināmies arī mēs, ikdienā tiekoties ar visdažādāko nozaru uzņēmējiem un mārketinga profesionāļiem. Un, protams, ka šīs būs ievērojamas pārmaiņas, jo līdzšinējā regula, kas aizsargāja fizisko personu datus darbojās kopš 1995.gada. Ir pagājuši vairāk kā 20 gadi un šis laiks jau šobrīd ir iegājis vēsturē, ka laiks, kad notiek visstraujākā tehnoloģiju attīstība un informācijas aprites ātrums brīžiem šķiet prātam neaptverams. Šobrīd līdzās dzīvo paaudzes, kuras piedzīvo diametrāli pretējus komunikācijas un sadzīves procesus. Bet ne par šādiem filozofiskiem jautājumiem ir tapis šis raksts.
Fizisko personu datu aizsardzības regula un tās ieviešana, 2018.gadā daudziem būs viens no mērķiem, lai, korekti un atbilstoši normatīvajiem aktiem, turpinātu savu uzņēmējdarbību. Arī mums, aģentūrai BREGARDS jau šobrīd datu regula ir karsts ikdienas temats, jo saņemam jautājumus un komentārus no klientiem un partneriem jau šobrīd. Kopā ar juristiem un Datu valsts inspekciju, esam sākuši apzināt izmaiņas un risinājumus par fizisko personu datu izmantošanu un apstrādi mārketingā.
Jautājumu ir daudz, uz dažiem atbildes vēl nav precizētas varas gaiteņos, tāpēc, nesteidzamies izdarīt kritiskus apgalvojumus. Tā vietā, aicinām uzņēmējus un mārketinga nozares pārstāvjus uz konsultācijām un diskusijām par izmaiņām, kas mūs sagaida.
Šobrīd skaidri zinām to, ka BREGARDS komanda būs gatava datu aizsardzības regulas ienākšanai ikdienas procesos, kā arī jau šobrīd varam palīdzēt rast atbildes uz virkni jautājumu, kas skar datu izmantošanu mārketingā.
Viens no svarīgākajiem uzdevumiem, ar ko saskarsies daudzi, būs izveidot un definēt mērķus ilgtermiņa datu apstrādei, jo regula paredz, ka brīdī, kad datu apstrādes noteiktais mērķis ir sasniegts, dati būtu jādzēš. Mūsu skatījumā, šis punkts var būt kritisks, ja datu iegūšanas procesā nav korekti definēts. Protams, ir vēl citi likumi un normatīvie akti, kas paredz savādāku datu apstrādi. Piemēram, preču un pakalpojumu loteriju likums, kas nosaka, ka dalībnieku dati jāuzglabā 5 gadus. Attiecīgi, ja loterijas organizētājs vēlās šo informāciju paralēli uzglabāšanai arī izmantot mārketinga nolūkos, jāveido atbilstoši noteikumi un jāsaņem piekrišana no dalībniekiem.
Sākot ar 2018.gada janvāri, veidosim īpašu bloga rakstu sēriju, kas sniegs jau konkrētus ieteikumus un padomus, lai uzņēmums būtu gatavs datu regulai arī no mārketinga komunikācijas puses.
Sekojiet mums un rakstiet, ja vēlaties rast atbildes jau šodien.