fbpx

Mūsdienās uzņēmumi un komunikācija ar klientu mainās. Uz pirkumu orientēta darbības modeļa vietā izvēloties tādu, kas koncentrējas uz klientu saglabāšanu ilgtermiņā. Uzņēmumiem vairs nav izdevīgi visus savus centienus koncentrēt uz viena pirkuma veicējiem, taču kā pareizi rūpēties par jau iegūtiem klientiem?

Te var palīdzēt daudzkanālu mārketinga automatizācijas sistēma.

Bet vai tā Tev ir piemērota?

Pirms turpināt, būtu prātīgi sev pajautāt, vai Tavi izvēlētie komunikācijas ceļi nav haotiski un mulsinoši, un vai tos varētu pārveidot – pielietojot automatizāciju? Būtisks ir arī Tavas mājas lapas datu plūsmas faktors – vai Tu iegūsti pietiekoši daudz datus?

Vai, izmantojot dažādus kanālus, šie dati Tev ļaus sasniegt klientus un personalizēt uz viņiem vērstās darbības? Ja atbilde ir “jā”, tad daudzkanālu mārketinga automatizācijas platforma ir ideāls risinājums Tavai e-komercijas  uzņēmējdarbībai!

Zemāk ir trīs galvenie veidi, kā daudzkanālu pieeja var būt noderīga:

1.iemesls: Atšķirties no pūļa

Sasniegt potenciālos un esošos klientus var būt grūti, jo viņi ir aizņemti un pastāvīgi tiek bombardēti ar mārketinga saturu. Daudzkanālu mārketinga automatizācijas risinājumi palīdz Tavam ziņojumam izcelties pūļa vidū un palielina iespējas, ka ziņojums sasniegs klientu tieši īstajā laikā.

Turklāt Tavs ziņojums tiks izplatīts, izmantojot to kanālu, kuru mājas lapas apmeklētāji lieto visvairāk. Dažiem tas būs klasiskais e-pasts.

Citiem tie būs tādi kanāli, kā, piemēram, SMS un pat izlecošie vai uznirstošie paziņojumi! Galvenais ir tas, ka Tava ziņa sasniegs klientus savlaicīgi un pārliecinās viņus iegādāties Tavus produktus.

2.iemesls: Plānošana ilgtermiņā

Izmantojot automatizētus mārketinga scenārijus, Tu vari viegli plānot visu komunikāciju ar klientiem ilgtermiņā (t.i., plānot klienta ceļojumu un pieredzi).

Balstoties uz viņu vēlmēm, Tu vari tos segmentēt dažādās grupās un nosūtīt pirkšanas paradumiem atbilstošus produktu piedāvājumus, atgādinājumus par iesāktiem un nepabeigtiem pirkumiem vai paziņojumus par atlaidēm.

Katras darbības automatizēšana ietaupīs laiku, taču tas arī palīdzēs maksimāli sasniegt dažāda veida klientus. Tā ir taisnība – katrs klients ir atšķirīgs, taču savā ziņā viņiem visiem piemīt zināma līdzība!

3. iemesls: Izmanto to, ko esi uzzinājis par saviem klientiem

Kad Tava ziņa ir sasniegusi klientus, tiek izsekots un novērtēts viņu pieņemto lēmumu ceļš.

Balstoties uz klientu uzvedību mājas lapā, daudzkanālu mārketinga automatizācijas platforma Tev ļaus novērot šo izturēšanos un pielāgot klienta ceļojumu (noteiktie pārvietošanās ceļi, izmantotie kanāli, laiks), kā arī izveidot piemērotas produktu rekomendācijas.

Tā rezultātā Tu panāksi lielāku klientu iesaisti, bet tas, savukārt, nozīmē lielāku reklāmguvumu.

Secinājumi

Izmantojot daudzkanālu mārketinga automatizāciju, Tev nebūs jāuzmin, kas patīk Taviem klientiem un kāds ir labākais veids, kā ar viņiem sazināties. Tu varēsi viegli atklāt šo informāciju, pateicoties jau esošo datu apstrādei! Tas palīdzēs veidot klientu lojalitāti.

Neņem vērā tikai mūsu teikto, pārbaudi skaitļus, lai redzētu, cik izdevīgs daudzkanālu mārketinga automatizācijas risinājums ir dažiem nozīmīgākajiem e-komercijas dalībniekiem.