fbpx

Uzsākot rakstu sēriju par to, kā jaunā fizisko personu datu aizsardzības regula ietekmēs mārketinga nozari, vēlamies vērst uzmanību tam, ka šis regulējums būtu jāuztver kā iespēja uzlabot attiecības ar saviem klientiem. Patērētāji, labprāt, izvēlas personalizētu klientu servisu un atbilstošus piedāvājumus. Mārketinga izaicinājums būs šīs klientu vēlmes savienot ar klientu tiesībām attiecībā pret datiem.

Pēc Delloite pētījuma 23% uzņēmumu neveic nekādu personas datu aizsardzību. Šis ir būtisks fakts, kas parāda, ka virkne uzņēmumu neuzskata datu bāzi par resursu vai klientu uzticību veicinošu kritēriju. Skatoties no fiziskas personas skatupunkta – vai uzņēmums, kurš ir padomājis par Tavu datu aizsardzību rada papildus uzticamību? Ja atbilde ir apstiprinoša, turpini lasīt.

Daudziem uzņēmējiem šobrīd aktuāls ir jautājums – ar ko lai sāk? Datu regula aptver ļoti daudz un plaša apjoma uzņēmuma procesus. Kas ir primārās lietas, kas būtu jāpaveic? Sāksim ar to, ka datu regula nenosaka konkrētu darbību kopumu vai sarakstu, kuru izpildot, uzņēmums var atviegloti uzelpot un uzskatīt, kas viss ir paveikts. Kāpēc? Jo nav divu vienādu organizāciju, kurām varētu noteikt, kā pareizi kaut ko darīt. Fizisko personu datu aizsardzība no šī gada būs pastāvīgs process un neatņemama uzņēmuma ikdienas darba sastāvdaļa.

Arī Tavam uzņēmumam ir sava unikāla situācija attiecībā uz darbiniekiem un klientiem, kas veido personas datus. Pirmā lieta, ko iesakām paveikt – veikt datu apstrādes auditu.

  1. Sāc ar sava uzņēmuma izvērtēšanu. Veiciet nelielu iekšēju auditu, lai saprastu, kā un kādus fizisku personu datus iegūstat un apstrādājat? Kādi ir šīs apstrādes mērķi?  Visticamāk, šāds vienkāršs novērtējums sniegs pirmās atbildes.
  2. Kāds ir datu apstrādes likumiskais pamats? Izvērtējiet šo datu iegūšanas un apstrādes pamatojumu. Dati nepieciešami līguma izpildei, to nosaka kādi īpaši LR normatīvie akti vai dati tiek ievākti balstoties uz personas piekrišanu un tiek izmantoti tikai mārketingā?
  3. Izveidojiet datu apstrādes procedūru un dzīves ciklu. Šādu procedūru esamība organizācijā palīdzēs izvairīties no neziņas brīdī, kad kļūs aktuāli jautājumi par datiem.

 

Šīs 3 darbības sākumā ļaus Tavam uzņēmumam paskatīties uz savām darbībām ar datiem, to pamatojumam un noteikt kam un kā ar šiem datiem organizācijā ir jānotiek.

Ja Tava biznesa nozare nav pieminēta starp tām, kurām nepieciešams algot datu aizsardzības speciālistu, tad ar šiem jautājumiem var palīdzēt arī zinošs jurists, IT speciālists vai BREGARDS komanda. Esam veltījuši daudz laika izpratnei par regulu un varam sniegt padomus sākotnējos procesos, kas nepieciešami, lai sāktu organizēt uzņēmuma darbības atbilstoši GDPR.

 

Kā mārketinga aģentūra, kas specializējas datu bāzes organizēšanā un izmantošanā, esam gatavi konsultēt, auditēt un organizēt uzņēmumu klientu datu bāzes atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulai. Klientu, īpaši lojālu klientu dati, ir būtisks uzņēmuma resurss. BREGARDS komanda palīdz uzņēmumiem kļūt izcilākiem, veidojot kvalitatīvu un rezultatīvu komunikāciju, tādejādi veicinot pozitīvu klientu pieredzi un sabiedrības uzticību zīmolam kopumā.