fbpx

Katru dienu sastopam uzņēmējus, kuri vēlas uzlabot komunikāciju ar saviem klientiem. Situācijas ir visdažādākās, kā arī klientu veidi un to skaits. No 50 līdz 300 000+ ir datu bāzes, ar kurām palīdzam darboties un tās pielietot mārketingā. Nereti daži simti klientu ir daudz vērtīgāki, peļņu nesošāki un ar lielāku potenciālu, tāpēc arī šādi uzņēmumi ir pelnījuši vērtīgākos padomus un palīdzību. Bet kas tad ir tie padomi, kurus visbiežāk sniedzam saviem klientiem?

Esam izveidojuši 3 vienkāršus punktus, kas ir kā ābece ikvienam uzņēmējam, mārketinga vai pārdošanas vadītājam, kurš atbild par komunikācijas procesiem.

A. Digitalizē savu klientu datus un glabā vienkopus. 

Pasaulē tiek attīstīts mākslīgais intelekts, lidojumi kosmosā kļuvuši par ikdienu, bet aizvien sastopam uzņēmumus, kur dati tiek vadīti un apkopoti kladēs, grāmatās vai uz lapiņām. Ir virkne ar risinājumiem un vienkāršām CRM platformām, lai ikdienas darbs ar klientiem tiktu sistematizēts digitāli. Ērta un ātra saziņa ar saviem klientiem ir neiespējama, ja informācija nav digitāli apstrādājama.

B. Nosaki savu mērķa klientu un komunikācijas metodes. 

Citiem vārdiem sakot, ievies skaidrību par savu klientu un tam patīkamākajām komunikācijas metodēm. Ne visiem uzņēmumiem un to klientiem der visas iespējamās digitālā mārketinga metodes un saziņas veidi. Testē, analizē rezultātus un attīsti tos kanālus, kuri bijuši rezultaltīvi.

C. Pieskati saimniecību.

Tava zīmola klientu pieredze un uzticība noteikti neveidojas ātri, tā ir jānopelna. Ja esi ieguvis pietiekoši lielu uzticību no saviem klientiem, lai viņi Tev uzticētu savus datus, cieni to un novērtē. Uzraugi, lai visi datu iegūšanas kanāli darbojas kvalitatīvi. Seko līdzi savu kampaņu rezultātiem, atsauksmēm un pielāgojies pārmaiņām, kad tās Tevi skars.

Augstāk minētais, mūsu skatījumā ir 3 pamatakmeņi, uz kuriem balstās veiksmīga komunikācija un mārketings ar klientu datu bāzi. Ja Tavā uzņēmumā trūkst kāds no šiem pamatakmeņiem vai arī tas neizskatās pietiekoši stabils, sazinies, aprunāsimies un kopīgi meklēsim risinājumus.

Veiksmes biznesā, Jānis Karāns