fbpx

Vai Tu guli uz mārketinga lauriem?

Tu izvēlies mārketinga stratēģiju, kas stradā. Cik vien iespējams, procesus automatizē un gaidi rezultātus. Ar labu stratēģiju vajadzētu būt gana, lai uzlabotu biznesa rezultātus?
Protams, jāseko līdzi tendencēm, jo stratēģija, kas radīta pirms 6, 12 vai 18 mēnešiem, klientos var neuzšķilt sākotnējo dzirksti. Tomēr, lai uzlabotu mārketinga kampaņu rezultātus, nepieciešams veltīt konstantu uzmanību rezultātu analīzei un optimizācijai. Kā veikt mārketinga auditu? Šajā rakstā sniegsim ieskatu svarīgākajos soļos, lai audits būtu jēgpilns.

Eat. Sleep. Audit. Repeat.

Vispirms jāsaprot – kas tad īsti ir mārketinga audits?

Mārketinga audits ir process, kurā tiek pārbaudīti visi mārketinga kanāli, sākot no e-pasta mārketinga kampaņām, beidzot ar sociālajiem tīkliem. Mārketinga audita mērķis ir optimizēt savus resursus un noskaidrot, kuras no pielietotajām stratēģijām darbojas, lai īstenotu uzņēmuma vīziju un kuras tikai tērē Tavu budžetu.

Protams, kvalitatīvs audits var būt izaicinājums. Pirmais solis, kas nav nemaz tik viegls – atzīt to, ka uzņēmumam ir kādas vājās puses un tās identificēt. Bieži vien mārketinga audita veikšanai tiek izvēlētas trešās puses, jo tās garantē pilnīgu un objetkīvu skatījumu.

Efektīva mārketinga audita komponentes –

1) Auditora izvēle: kā nupat minēju, uzņēmuma īpašnieks un mārketinga komanda var būt pārāk tuvu stāvoši biznesam, lai ieraudzītu pilnīgu kopainu, kamēr mārketinga audita ārpakalpojums palīdzēs sekot visiem zelta noteikumiem, lai audits būtu:

• Visaptverošs

• Neatkarīgs

• Periodisks

• Sistemātisks.

2) Kanāli, kurus nepieciešams auditēt (var atšķirties, atkarībā no uzņēmuma specifikas).

3) Analīzes fons: vienkāršiem vārdiem, audits ir nepieciešams, lai uzzinātu, ko par Tavu uzņēmumu domā Tavi klienti un mārketinga stratēģija tiktu “apdeitota”. Mērķis – praksē, nevis minējumos, pamatoti lēmumi.

4) Audita aspekti:
Mikro vide –  tiek izvērtēti iekšējie mārketinga plāna punkti, kas var tikt kontrolēti, piemēram, kampaņās iesaistītie darbinieki vai risinājumi, ko izmantosiet, lai savu ziņu iznestu pasaulē.
• Komandas darbs un performance

• Zīmola vēstneši

• Mārketinga vide un kanāli

• Pielietotie mārketinga rīki un risinājumi.

Makro vide: tiek apskatīti visi uzņēmuma ārējie faktori, kas ietekmē mārketinga performanci, piemēram demogrāfiskā situācija, kultūras telpa, politiskā vide u.c.

• SWOT analīze.

• Konkurenti

• politikas, vides, sociālo, tehnoloģisko, tiesisko un ekonomisko aspektu analīze (PESTLE).

• Mērķauditorija

Ja audita rezultāti ir izcili un šķiet, ka mērķi sasniegti un viss lielieski stradā, pie šī punkta nevajadzētu apstāties. Varbūt ir īstais laiks padomāt par vēl citu mārketinga kanālu un platformu izmantošanu vai par padziļinātu mārketinga komunikāciju, kas uzrunā klientus pavisam citā līmenī? Vai arī, iespējams, nepieciešamas izmaiņas pašā mārketinga darba organizēšanā vai mārketinga funkcijās?
Precīzam mārketinga auditam būtu jāpārbauda visi Jūsu un klientu saskares punkti (CTA pogas, logo forma utml.) un to ietekme uz konversijām. Jo vairāk no audita varēsi mācīties, jo veiksmīgāks uzņēmums varēs kļūt. Mārketinga audits kalpos kā pamats Taviem turpmākajiem lēmumiem, jo palīdzēs labāk saprast, ko klienti vēlas, sagaida un kādas vajadzības tiek piepildītas.

 

Ja Tev noderēja šis raksts, lasi arī turpinājumu par e-pasta kanāla auditu.