fbpx

Vai kādreiz esi sevi pieķēris situācijā, kad sēdi sastrēgumā un izbaudi to?

Varbūt Tev patīk atslēgt pastkastīti un skatīties kā no tās izveļās simtiem reklāmas bukletu? Arī nē? Tad kāpēc domāt, ka prieku un pārsteigumu sagādās ar svētku un akciju piedāvājumiem pieblīvēta e-pasta pastkastīte?

2018. gadā priekšā vēl ir 4 lieli notikumi, kurus mārketingā noteikti izmantos lielākā daļa uzņēmumu – 18.novembris un Latvijas simtgade; nu jau par tradīciju arī Latvijā kļuvusī Melnā piektdiena (23.11.); trakais dāvināšanas laiks – Ziemassvētki; un galu galā – Jaunais gads.

Kā šajā visā neapjukt, nepārspīlēt, kļūt pamanāmam un galvenais, izdabāt pircējam? Smelsimies iedvesmu citu gadu pieredzē un svētku e-pasta mārketinga datu analīzē.

Stratēģija un plānošana, dati un analīze.

Klienti, kuri uzsāk pēdējā gada ceturkšņa kampaņu plānošanu jau vasaras beigās, šajā periodā iegūst 40% no gada peļņas. Ja arī Tu nodarbojies ar digitālo mārketingu, noteikti zini, cik daudz laika nepieciešams gudru lēmumu pieņemšanā par reklāmas radošo daļu, segmentāciju, izvietošanas laiku un vietu, saturu u.c. Ir tikai likumsakarīgi, ka gada beigās visu šo reklāmas aspektu plānošana aizņem krietni vairāk laika un enerģijas. Gribētos domāt, ka visi mārketingā strādājošie kampaņu sakarā rīkojas proaktīvi, tomēr, praktiskā pieredze liecina, ka kalendārs nav pielūdzams un bieži vien sanāk attapties pēdējā brīdī. Mūsu uzdevums ir iedvesmot, lai iekļaušanās termiņos kļūtu par tradīciju.

Pētot kampaņu rezultātus un statistiku, esmu nonākusi pie pāris secinājumiem par e-pastu nozares svētku trendiem, kas varētu noderēt, lai uzlabotu e-pasta kampaņas līdz 31. decembrim:

  1. “Peak Days”

Melnā piektdiena un Kiberpirmdiena kļūst aizvien populārākas arī Latvijā, rosinot veikt pirkumus e-vidē. Cilvēku uzmanību aizvien piesaista zemākas cenas, par kurām vēlams uzsākt savlaicīgu reklāmu. Šajā gadījumā savlaicīgi būtu oktobra (nevis novembra) beigas. Ļoti liela daļa pirkumu šajās dienās tiek veikta jau domājot par Ziemassvētku dāvanām. Ja uz šīm dienām akcijas vai izpārdošanas nav paredzētas, klientiem var izsūtīt informāciju par gaidāmajām akcijām, tādā veidā iegūstot un saglabājot klientu uzmanību.

Tiešais mārketings šeit ir pašā laikā, jo mērķauditorija ir “mobile first,” tātad bez problēmām iepērkas virtuāi, jebkurā vietā, izmantojot mobilo ierīču palīdzību. E-pasta mārketinga efektivitāte šajā gadījumā būs atkarīga no iepriekšējā gadā veiktajām kampaņām un produkta cikla. Bet prakse liecina, ka šīs dienas e-pastu sūtīšanā ir vienas no veiksmīgākajām gadām, tāpat kā ROI no kampaņām, ja e-pasta tēma laukā (subject) tiek minēta Melnā piektdiena vai Kiberpirmdiena.

Interesanti, ka Ziemassvētku pieminēšana tēmas lauciņā darbojas pretēji – atvēršana pasliktinās. Iedarbiniet savas komandas iztēli, lai atrastu veidu, kā saprotami nodot ziņu, nepieminot “Ziemassvētku akciju.” Ja mārketinga un pārdošanas nodaļa ir pacentusies ar īpašu produktu vai piedāvājumu, droši par to var informēt, radot savu trendu.

  1. Izmēram ir nozīme

Pat taupīgākie mārketinga darbinieki svētku sezonu izmantos savā labā, lai nosūtītu kādu kampaņu. Tāpēc, kad to darīsiet, vajadzētu iegaumēt vienu lietu – mazāk ir vairāk. Mazāk simbolu e-pasta nosaukumā (30-50 strādā vislabāk), mazāk satura, mazāk CTA (pietiks ar 1-2), mazāk e-pasta saņēmēju. Tomēr e-pasta nosaukuma garums nebūs vienīgais faktors, lai tas tiktu atvērts. Svarīgi ir arī tas, kādas bijušas attiecības ar adresātu līdz šim, līdzšinējo e-pastu saturs un zīmola vērtība klientu acīs. Pacenties izveikt kvalitatīvu segmentāciju un nosūti piedāvājumu atbilstošai auditorijai, lai to nešauboties sasniegtu. Sūtot kampaņas ielākai auditorijai, atvēršanas procents ir mazāks.

Tāpat nevajadzētu aizrauties ar pārblīvētu e-pasta saturu. Galvenā ziņa, foršs vizuālis un CTA uz piedāvājumu mājaslapā ir pārbaudīta formula. Starp citu, vai zināji, ka e-pastā iekļaujot animāciju, klientus iespējams iesaistīt par 30% vairāk? Par šo pārliecinājāmies arī mēs – iepriekšējā gada Ziemassvētku NL iekļāvām animāciju un saņēmām par 30% vairāk klikšķu.

  1. Bezmaksas piegāde

Bezmaksas piegāde vai piešķirti kredīti, kas nosedz 1 piegādi, ir lielisks instruments, kas palielina transakciju skaitu e-komercijā. Ja tas nav iespējams, tad klientam piedāvā un uzsver citus labumus.

Tā kā tuvojas pārdomu laiks, ir lietas, ko vajadzētu pārdomat arī darbu sakarā:

  • Kā šogad notika komunikācija ar klientiem?
  • Vai Jūsu mājaslapa un e-pasts ir pielāgoti mobilajām ierīcēm?
  • Vai saturs, ko sūtāt, ir personalizēts un atbilstošs klientam?
  • Vai tiek veikta mērķauditorijas atlase?
  • Un vissvarīgākais – vai saproti kontekstu, kādā tiek izmantots e-pasts?

Mēs dzīvojam konkurētspējīgā valstī, kur lielākā daļa nozares parstāvju izmanto vienus un tos pašus kanālus. Esi radošs un drosmīgs, jo pat nelielākā inovācija var izrādīties trūkstošais elements mērķu sasniegšanai.

Mēs esam šeit, lai palīdzētu.