fbpx

Digitālais mārketings varētu tikt slīdzināms ar kādu no Pasaules okeāniem, kuros ieplūst dažādas jūras – mārketinga šaurākas jomas, kuras, savukārt, veido ļoti konkrētas un specifiskas mārketina upes. Ar šo tēlaino apzīmējumu, cenšos radīt sapratni, ka mūsdienās ļoti daudz mārketinga aktivitātes var apzīmēt ar “digitālais mārketings” vārdiem, tomēr, tajā pat laikā būtu pareizi precizēt.

Tiešais mārketings – mārketinga virziens, kam ir sava definīcija, neierobežoti plašas tehnoloģiskās iespējas un sava daļa radošuma, ko papildina virkne dažāda veida pielietojumu. Ar šo rakstu nevēlos nekādā veidā noniecināt citas digitālā mārketinga aktivitātes kā google adwords, utml., bet gan uzsvērt, cik būtiski ir neaizmirst par tiešā mārketinga lomu, kas palīdz veidoties veiksmīgam digitālā mārketinga okeānam Tavā uzņēmumā.

Kāpēc tas ir svarīgi?

E-komercija nav iedomājama bez tiešā mārketina plāna un automatizācijas risinājumiem. Lojalitātes programma tirdzniecības uzņēmumos, praktiski, nespēj pildīt savu lomu bez tiešā mārketinga nodrošainājuma un pakalpojumu nozare nespēs ātri un ērti veicināt atkārtotos pasūtījumus. Sena patiesība, ka pārdot esošam klientam ir līdz pat 7x vieglāk un lētāk kā jaunam klientam. Tieši tāpēc, vairumam uzņēmumu SMS mārketings un E-pasta mārketings ir TOP3 aktivitāšu sarakstā. Bet arī tad nereti sastopamies ar situāciju, kad tiešā mārketinga kampaņas netiek veiktas vispār vai arī ļoti virspusēji, masveidā un manuāli. Argumenti kā “vadībai nepatīk saņemt” vai “klienti atsakās un nepērk” rada neizpratni un pretjautājumus. Vai tiešām visi organizācijas klienti domā un uztver saziņas veidus vienādi un tāpat kā vadība? Un kāda ir bijusi komunikācija, cik ilgi, ar kādu mērķi, ka klienti tikai atsakās un neko nepērk?

Kā jau minēju, viens no TOP pārdošanas un lojalitātes veicināšanas kanāliem ir tiešais mārketings. Komunikācijas veids, kas prasa pārdomātu stratēģiju, rūpīgi atlasītas tehnoloģijas, radošu komunikāciju un skaidrus mērķus veiksmīga rezultāta sasniegšanai. Ļoti bieži dzirdam un jūtam pārliecību, ka E-pasta mārketings ir kaut kas sens un neefektīvs, savukārt SMS mārketings ir kaitinošs un dārgs. Vēl biežāk vadītājiem un speciālistiem šie šķiet tik ļoti primitīvi saziņas kanāli, ja noteikti nestrādās, bet ja arī strādā, tad tiem īpaša uzmanība nav nepieciešama.

Mūsdienīgs tiešais mārketings

Mūsuprāt, neviens no mūsdienu digitālā mārketinga virzieniem nav vienkāršs, paredzams vai neefektīvs. Tiešais mārketings nereti tiek nenovērtēts vai arī dažreiz vienkārši neskan pietiekoši ‘trendīgi’, lai tam veltītu pastiprinātu uzmanību, jo visi taču šobrīd skatās tikai Instagram storijus, ne tā? Bet kā būtu, ja Instagram storijs saturētu unikālu atlaižu kodu? Un visi jaunie klienti, kuri šo kodu izmanto automātiski saņemtu kādu individualizētu ziņu ar rekomendācijām nākamajam pirkumam? Vai pat katrs jauns klients saņem savu atlaižu kodu, ko var dot tālāk saviem draugiem un paziņām? Šīs ir vienkāršākās aktivitātes, kurās iesaistīt tiešā mārketinga risinājumus un klientu datus.

Uzzini sava biznesa potenciālu pie tiešā mārketinga aģentūras BREGARDS speciālistiem.