fbpx

Vajadzība pēc digitālā mārketinga izaugsmes organizācijā ikdienu palielinās. Konkurēt plašajā tirgū paliek grūtāk, tāpēc uzņēmumi meklē jaunus veidus kā sevi prezentēt patērētāju acīs. Gan lieliem, gan maziem uzņēmumiem e-pasta mārketings jau sen ir kļuvis par neatņemamu sastāvdaļu, kamēr citi par to tikai domā.
Ne visiem ir facebook, instagram vai twitter konts, bet e-pasts ir sava veida digitālā pase, kas nepieciešama online aktivitātēm. Konkurence uz vietu e-pastā ir mazāka kā facebook ziņu joslā. Tas gan nenozīmē, ka tagad ātri vien jāķeras pie e-pastu ziņu izsūtīšanas un jāpārtrauc jebkādas aktivitātes sociālajos tīklos. Neapdomīgi pielietots e-pasta mārketings nenesīs pozitīvu rezultātu vai vismaz tādu, kādu Tu to sagaidi. Laikā, kad iespējams sūtīt dinamisku un klientam saistošu saturu, nevajadzētu aprobežoties ar spamīgu e-pastu, kura saturs vēsta vienu un to pašu visai Tavai e-pastu datu bāzei.

Turpinājumā aprakstītie soļi palīdzēs Tev sagatavot vizuāli pievilcīgu un efektīvu e-pasta kampaņu, kā arī nodrošinās to, lai tā neparādītos spam sadaļā.

Veido mobilajām
ierīcēm draudzīgu e-pastu.

Viedtālrunis pilda gandrīz visas parasto datoru funkcijas, kā arī, to ir ērti nēsāt kabatā. Tāpēc e-pasta lietotāju skaits mobilajās ierīcēs tikai palielinās. Šis fakts ir jāatceras, ja nevēlies atpalikt no konkurentiem, tāpēc piemērota lieluma pogas, teksti un bildes būs pluss, lai veicinātu kopējo kampaņas rezultātu.

 

 

Nebāz adatas kontaktligzdā

E-pasts nav mājaslapa, skan loģiski, vai ne? Tāpēc nav jāliek viss mājaslapas vai bloga saturs tajā. Pietiks ar dažiem produktiem, bildēm vai dažreiz pat ar glīti noformētu tekstu, jo Tava uzņēmuma lapa kalpos kā kasieris, bet e-pasts – kā pārdošanas speciālists, kurš reizē pacels tavu mājas lapas apmeklējumu un palīdzēs izcelties starp konkurentiem.

Jāņem vērā arī tehniskās iespējas, jo lielāko daļu iespēju, ko var paveikt mājaslapā, nevar e-pastā, bet tas nenozīmē, ka nevar panākt skaistu un efektīvu rezultātu.

 

 

Liec akcentus uz galveno

Statistika rāda, ka cilvēks e-pasta lasīšanai patērē vidēji 8 sekundes, savukārt, 3 sekundes ir laiks, kurā cilvēks sapratīs vai šis e-pasts vispār ir saistošs*. Šādā laika sprīdī nav iespējams izlasīt visu sagatavoto tekstu, bet tikai to kas ir pamanāms uzreiz, tāpēc izteiksmīgas krāsas, kontrasti un burtu lielumi palīdzēs saprasts galveno domu un mērķi. Līdzīgi kā sociālajos tīklos, teksts uz bildes piesaistīs vairāk uzmanības.

Izmanto satriecošas bildes

E-pasta kampaņām ir ierobežotas vizuālās iespējas, tāpēc piemērota bilde var mainīt daudz! Tomēr, neaizraujies ar tām, citādi pastāv iespēja, ka nonāksi spam sadaļā , labākajā gadījumā, Tava ziņas saturs aprausies un daļa bilžu atnāks pielikumā.

Veiksmīgs CTA (“call to action”)

Pastāv vairāku veidu e-pasti: apstiprinājuma, informatīvie, ielūguma utt., taču, gandrīz, visiem mērķis ir viens – panākt klikšķi. Būtu muļķīgi to pazaudēt tikai tāpēc, ka poga nav skaidri redzama vai tās teksts neatbilst saturam, iespējams, ka tieši laba CTA poga ir tas, kas pietrūkst Tavai kampaņai. Un atkal – padomā par to, lai poga ir ērti nospiežama no mobilās ierīces.

 

Veiksmīga CTA piemērs

 

Cilvēks atceras 80% no tā ko redz un tikai 20% no tā ko izlasa. Tavi klienti tev ir uzticējuši savu personīgo elektronisko pastkastīti – nepievil viņus. Piedomā pie satura kā arī vizuālā noformējuma un tas atmaksāsies.

Atceries: E-pasta mārketings nav ķīmija, kur pastāv ideāla formula. E-pasta izsūtīšanā ir tikai skaitļi, analīzes un testi, kas mijiedarbojas ar panākumiem, tāpēc iesakām eksperimentēt ar e-pasta kampaņām, lai noskaidrotu, kas strādā priekš tava uzņēmuma. Šāda veida stratēģiskos plānus palīdzēs izveidot BREGARDS komanda.